Opublikowany w Wszystkie

22/05/2017

Cześć kochani!

Długo mnie nie było ostatnimi czasy, ale przeprowadzka, remont i szukanie pracy,
a później przyswajanie nowych obowiązków – sami wiecie jak to jest natłok rzeczy
a czasu tyle samo 🙂 Nie mniej jednak wracam do żywych i postaram się już być częściej!

Dzisiaj obchodzimy DZIEŃ PRAW ZWIERZĄT! Mało kto zdaje sobie sprawę, że zwierzęta również mają swoje prawa – a przecież są tylko zwierzętami.

Prawa zwierząt opierają się na idei, ze zwierzęta są istotami czującymi  zdolnymi docenić wartość swojego życia i z tego względu należą im się prawa, które chroniłyby ich autonomię. Istota praw zwierząt odrzuca funkcjonalne życie zwierząt dla człowieka tj. teorię, że zostały one stworzone po to, by służyć człowiekowi. Często jednak jest mylona z pojęciem „opieki nad zwierzętami„, w której chodzi o ochronę życia.

Oto przykładowe prawa zwierząt:

Niestety nie wszyscy ludzie są wyrozumiali dla zwierząt, zdarzają się przypadki,
o których niejednokrotnie słyszy się w telewizji oraz, o których krzyczy internet. Jak na przykład zagłodzenia, nielegalne hodowle, znęcanie się nad zwierzętami zarówno psychiczne jak i fizyczne – zwierzęta, również wiele rozumieją, ale nie zawsze do końca wiedzą dlaczego tak się dzieje, że np. Ich ukochany właściciel nagle wyrzuca
z samochodu, porzuca na poboczu, czy też oddaje obcej osobie.

 

 

Najczęstszymi ofiarami znęcania się, porzucenia, czy nawet usiłowania zabicia są małe kocięta i szczenięta. Najczęstszym tłumaczeniem jest : „Nie mamy warunków„, „Nie ma miejsca„, „Nikt nie chce ich brać„; jednak, gdy pada pytanie: Czy próbowaliście pytać ludzi, rozwiesić ogłoszenia, dać ogłoszenia na portalach społecznościowych lub jakiegoś innego sposobu? – zapada cisza.

Kochani, nie pozwólmy na tak haniebne traktowanie zwierząt! Wskazujemy na zabójców i gwałcicieli, że to bydlaki, ze powinni siedzieć, a czasami nie jesteśmy lepsi – czasami sami jesteśmy MORDERCAMI niewinnych stworzeń! Mały kociak, czy szczeniak nie obroni się przed silniejszym od niego dorosłym, nie podrapie, nie ugryzie, nie naszczeka- jest za malutki, nie wie co się z nim dzieje – traktuje wszystko jak zabawę, jest ufny.

Raz zranione zwierzę, które przeżyje koszmar w swoim życiu, na zawsze będzie miało lęk, ale jest szansa, że gdy znajdzie kochający dom i ciepło u ludzi choć trochę się oswoi, a wtedy będzie NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM!

Warto pomóc! One naprawdę NIE SĄ ZŁE same w sobie, to człowiek potrafi być ZŁY! – przecież wcale nie musi tak być!

 

POMÓŻMY IM, A ONE POMOGĄ NAM – na swój własny
i niepowtarzalny sposób!

Reklamy

Autor:

Kobieta z charakterem, uparcie dążąca do wyznaczonego celu - małymi kroczkami, ale do przodu.

Jedna myśl na temat “22/05/2017

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s