Opublikowany w Wszystkie

Poznaj siebie, czyli jak trudno znaleźć swoje mocne strony…

Witajcie po dłuższej przerwie!

Nieobecność spowodowana była osobistymi wariacjami w moim życiu – niestety najpierw trzeba sobie poukładać w życiu, by móc dzielić się pozytywną energią z innymi.

porządek

W tym roku stawiam na siebie i swój rozwój – zarówno fizyczny, jak również emocjonalny. Staram się znaleźć odpowiedź, na pytanie, które wszyscy zadają tak często : Kim chcesz zostać w przyszłości? Nie chcę szukać odpowiedzi DLA NICH, ale dla siebie.

Miałam kilka dni „odcinki”, był to czas, na uzupełnienie mojej CHECK LIST na 2017 i nie tylko – wiadomo, że są rzeczy których nie da się zrobić od razu, ale spisałam je, by mieć pewność, że NIE ZAPOMNĘ!

Dodatkowo zrobiłam sobie spis moich SŁABYCH i MOCNYCH STRON, powiem Wam, że siedziałam nad tym chyba z dobrą godzinę, ale było warto. 

Uważam, że taka lista pomaga dostrzec to co już wypracowaliśmy, ale również to nad czym wciąż musimy popracować – nie zdawałam sobie sprawy, że przede mną jeszcze tyle pracy.

Przykładowa karta podglądowa:

MOJE SŁABE STRONY:                        MOJE MOCNE STRONY:


                                                                                                            –
                                                                                                             
                                                                                                           
                                                                                                            –

Ważną rzeczą przy robieniu takiej listy, jest to, by robić ją bez ingerencji osób trzecich oraz by podczas jej robienia być całkowicie spokojnym – tj. bez żadnego przykrego wydarzenia w danym dniu, bez żadnej kłótni etc., ponieważ ma to negatywny wpływ na to jak sami siebie postrzegamy – patrzymy wtedy przez pryzmat danego wydarzenia.

Można sobie pomyśleć „O nie pewnie będzie więcej negatywów” etc., ale to normalne ja na początku też tak myślałam, ale z czasem zobaczycie, że pewne cechy zanikają. W mojej liście słabych i mocnych stron na chwilę obecną przeważają MOCNE STRONY – tylko o 5 cech, ale jest ich więcej. 

IMG_0252

Po takiej liście zazwyczaj odkładam ją na bok, by nie myśleć – wracam do niej za dwa trzy dni i porównuję, oraz doszukuję się plusów i zastosowań moich mocnych stron oraz analizuję, co mogłabym zmienić w moich słabych stronach oraz jak to pogodzić z życiem codziennym, bo to w nim najczęściej stosujemy nasze słabe cechy.

⇒ WSKAZÓWKA


Pamiętajcie, że SŁABE STRONY =/= ZŁE CECHY! Nie wolno tak myśleć, po prostu trzeba się z nimi pogodzić.


Dla osób, które wiecznie widzą w sobie negatywy, bardzo dobrą rzeczą jest, by usiadły z NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM/ PRZYJACIÓŁKĄ. Każda z osób ma dwie kartki jedna na MOCNE a druga na SŁABE strony. Obie osoby siadają na przeciwko siebie i zapisują na kartce cechy osoby siedzącej na przeciwko. Później wymieniają się kartkami, czytają i gdy już są gotowe mogą zacząć rozmowę, na temat tego co można zrobić, by daną cechę najpierw zniwelować, a później całkowicie wyeliminować. Ważne jest to, by wszystko odbywało się BEZ PRESJI CZASU!

 

Spróbujcie! Myślę, że warto! 

Podzielcie się w komentarzach jak Wam poszło!
BUZIAKI

Reklamy

Autor:

Kobieta z charakterem, uparcie dążąca do wyznaczonego celu - małymi kroczkami, ale do przodu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s